„KENGISHU KAMUI” – japońscy wirtuozi miecza w Polsce


Niniejszym spieszę poinformować wszystkich fanów miecza japońskiego jak i sztuk walki, iż w dniach 16 – 21 listopad 2012 będzie przebywać w Polsce grupa o nazwie: „KENGISHU KAMUI”. Jest to grupa występujących od 1998 roku na scenie mistrzów walki japońskim mieczem, których odkrył m.in. Quentin Tarantino. Znany reżyser do scen walki w swoim kinowym hicie Kill Bill vol.1 (2003 rok), zaangażował mistrzów właśnie z grupy Kamui. W zagranicznych występach, na scenach całego świata, mistrzowie szermierki próbują przekazać prawdziwego ducha japońskich sztuk walki, łącząc w swoim przekazie starożytny i specjalistyczny sposób władania mieczem w formę japońskiej sztuki. Członkowie Kamui tworzą tradycyjne pokazy, w których możemy się spotkać z nowoczesnym brzmieniem muzyki. Szkoły walki, w których specjalizują się mistrzowie Kamui to: Shinkage Ryu, Nitto Ryu, Naginata, Yari, Karate i inne.

Występom artystów sztuk walki będzie towarzyszyła uznana w Japonii piosenkarka Mika Kobayashi, która tworzyła podkład muzyczny w znanych filmach anime, m.in. Guantam, Guilty Crown i Blue Exorcist.

Członkowie Kamui poprowadzą Warsztaty Tate Enbu – są to warsztaty choreografii sztuk walki. Umiejętności nabyte podczas takich zajęć mogą pomóc w przygotowaniu się do pokazów przez osoby na codzień ćwiczące sztuki walki. Pomogą zrozumieć czym jest prawdziwa walka, czy trening, a czym jest umiejętnie zastosowana ułożona i doćwiczona choreografia ukazująca widzowi istotę prawdziwej walki. Na takich zajęciach nie zabraknie szybkiego tempa ćwiczeń, powtarzania prostych i skomplikowanych elementów i układów walki w sposób, który zarówno zachwyci obserwatora z zewnątrz, jak również da lekcję osobom ćwiczącym.

Link do strony organizatora pokazów wraz z harmonogramem pokazów i warsztatów:  http://www.soto.waw.pl/kamui 

Link do strony KENGISHU KAMUI: http://k-kamui.com/e/

 

Komentarze nie są dozwolone.