ENSO POLECA. Treningi Tai Chi w szczecińskiej Akademii Budo « ENSO円相

ENSO POLECA. Treningi Tai Chi w szczecińskiej Akademii Budo


W szczecińskiej Akademii Budo (CH Nowy Turzyn II piętro ul. Bohaterów Warszawy 40) rozpoczęły się treningi Tai Chi Chuan.

Tai-chi Chuan, a właściwie Taijiquan (prawidłowy zapis fonetyczny) to stara chińska sztuka walki ćwiczona obecnie głównie ze względu na walory zdrowotne.

Taijiquan wywodzi się z filozofii Yin i Yang, opiera się na zmianach w nich zachodzących oraz harmonizowaniu ciała i ducha.

JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA TAI-CHI?

Zajęcia obejmują ćwiczenia podstawowe, formy – złożone układy (taolu), ćwiczenia z partnerem – pchające dłonie (tui shou). Trening koncentruje się głównie na koordynacji między ciałem a umysłem zgodnie z koncepcja chińskiej nauki qi (energia witalna) i nie jin (siła wewnętrzna).

Taijiquan dla każdego ma inną szczególną wartość, może być ciekawe tak samo dla osoby ambitnej, szukającej wyzwań i dla poszukującej wyciszenia.

Tai-Chi można ćwiczyć niezależnie od kondycji i wieku, nie wymagają specjalnych umiejętności. Systematyczności i cierpliwość sprawią, że już po miesiącu widać pierwsze efekty. Ćwiczenia pomagają poprawić koordynację ruchową, świadomość ciała, rozluźniają i odstresowują. Więcej informacji o treningach na tel. 795922777.taichi

Komentarze nie są dozwolone.