„ENSO proponuje”. Podstawy Iaido. Styl Musoshinden.


Niniejszym rozpoczynamy cykl prezentacji pozycji książkowych jak i filmowych dotyczących ogólnie pojętej kultury Kraju Kwitnącej Wiśni.

Cykl będzie dotyczył publikacji opisujących kulturę (dawną jak i współczesną), obyczaje, filozofię, sztuki walki, wydarzenia bezpośrednio opisujące dane wydarzenia z historii Japonii bądź te fikcyjne, mity i legendy Kraju Kwitnącej Wiśni.

Dziś gorąco polecam wszystkim fanom japońskich sztuk walki tym praktykującym jak i nie praktykującym pozycję książkową wydawnictwa Diamond Books pt. „Podstawy iaido. Styl Musoshinden” – autor Shigeyoshi Yamatsuta.

Książka opisuje wszelkie zagadnienia związane z praktyką tej sztuki walki, zwracając uwagę na temat konserwacji i sposobu noszenia miecza japońskiego jak również wskazuje na bardzo ważny aspekt jakim jest zachowanie i stosowanie się do etykiety w dojo podczas treningu. Czytelnik znajdzie tu również opisy i prezentację wszystkich kata Seitei Iai wraz z ich interpretacją co stanowi bardzo cenny dodatek pozwalający uchwycić istotę poszczególnych technik.

Pozycję tą można kupić w sieci znanych księgarń internetowych.

Polecam …

Komentarze nie są dozwolone.