Most solidarności – Polskie Wakacje dla dzieci z Japonii

Stowarzyszeniem ENSO było partnerem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego podczas realizacji projektu Polskie wakacje dla dzieci z Japoniiktóry odbył się w dniach 24 lipca -10 sierpnia 2011 r. w Centrum Japońskich Sztuk Walki Dojo Stara Wieś (Stara Wieś 1, 97-570 Przedbórz, powiat radomszczański). 

Projekt adresowany był do pięćdziesięciu uczniów wybranych szkół w Polsce, współpracujących z Polskim Związkiem Karate Tradycyjnego. Gośćmi specjalnymi tego projektu była grupa trzydziestu dzieci z Japonii z terenów objętych największymi zniszczeniami podczas tegorocznego kataklizmu.

W programie wypoczynku odbyły się: zajęcia karate min. z Mistrzem Świata – Danielem Iwankiem, warsztaty unikatowych elementów kultury japońskiej oraz bogaty program rekreacyjny. Akcję podsumował Piknik Solidarni z Japonią z udziałem min.: przedstawicieli Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Kancelarii Prezydenta RP.

PZKT zapewnił dla piętnastu uczniów ze Szczecina w wieku od gimnazjum do liceum i ich opiekuna nieodpłatny pobyt w Centrum Japońskich Sztuk Walki Dojo Stara Wieś z całodziennym wyżywieniem i korzystaniem z całego zaplecza. Szczecin  reprezentowała 16-osobowa grupa z najlepszych szczecińskich szkół i placówek oświatowych: LO II, LO XIII, LO VI, Gimnazjum nr 16  oraz Pałacu Młodzieży – Pomorskiego Centrum Edukacji.  

Wyjazd  szczecińskiej grupy został objęty honorowym patronetm Miasta Szczecin.

Pomoc w zorganizowaniu przejazdu udzieliła firma Interglobus (Follow me!).