| Licytacje komornicze kłodzko | Kancelaria notarialna Opole

Licytacje komornicze kłodzko

Kancelaria notarialna Opole

Akty notarialne i inne usługi Kancelaria notarialna Opole to miejsce, w którym można załatwić kompleksowe usługi z zakresie przepisu nieruchomości, ale nie tylko. Przeciętnemu Polakowi notariusz kojarzy się przede wszystkim ze sporządzaniem aktów notarialnych czy też aktów poświadczenia dziedziczenia, ale to nie wszystko. W zakresie kompetencji tego prawnika jest jeszcze całe mnóstwo innych czynności. Zabrakłoby […]

Kancelaria notarialna Opole
1 vote, 2.00 avg. rating (61% score)

Akty notarialne i inne usługi

Kancelaria notarialna Opole to miejsce, w którym można załatwić kompleksowe usługi z zakresie przepisu nieruchomości, ale nie tylko. Przeciętnemu Polakowi notariusz kojarzy się przede wszystkim ze sporządzaniem aktów notarialnych czy też aktów poświadczenia dziedziczenia, ale to nie wszystko. W zakresie kompetencji tego prawnika jest jeszcze całe mnóstwo innych czynności. Zabrakłoby tutaj miejsca, żeby je wszystkie opisać, ale można wymienić kilka. Zatem notariusz podejmuje czynności dotyczące europejskiego poświadczenia spadkowego, doręcza różnego rodzaju oświadczenia, sporządza poświadczenia, np. własnoręczności podpisu, spisuje protokoły, np,
zgromadzeń spółek prawa handlowego czy poświadczenia przebiegu aukcji, sporządza protesty weksli i czeków, przyjmuje na przechowanie pieniądze, dokumenty, papiery wartościowe czy dane na informatycznych nośnikach danych. Poza tym sporządza odpisy, wypisy i wyciągi dokumentów czy też składa wnioski o wpis w księdze wieczystej. Warto zatem wiedzieć, w jakiej jeszcze sprawie można zwrócić się do notariusza.
Nawiasem mówiąc, kancelarie notarialne nie narzekają na brak klientów, a tym samym i na brak pracy. O ile generalnie człowiek nawet przez całe swoje życie nie musi korzystać z usług adwokata, o tyle u notariusza przynajmniej raz w życiu z reguły każdy z nas się musi pojawić. A dlaczego? Otóż, każdy z nas w pewnym momencie swojego życia dziedziczy jakieś dobra i w związku z tym konieczne jest prawne nabycie tytułu owej własności, a taki dokument sporządza przecież notariusz.
Kancelaria notarialna Opole to miejsce, które będą odwiedzać przede wszystkim mieszkańcy miasta i jego okolic, ale każdy, kto tylko szuka, znajdzie w swoim najbliższym otoczeniu jakąś kancelarię notarialną.

recommended