| Komornik kłodzko | Prawo medyczne

Komornik kłodzko

Prawo medyczne

Od jakiegoś czasu w mediach można zauważyć coraz więcej informacji na temat błędów lekarskich podczas wykonywania operacji, czy przy stawianiu diagnozy. Temat ten przestał być tematem tabu. Ludzie nie boją się i mówiąc o tych błędach, przerywają zasłonę milczenia. Dzięki nagłaśnianiu takich przypadków rośnie świadomość prawna obywateli. Im częściej mówi się o tego typu sprawach, […]

Prawo medyczne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Od jakiegoś czasu w mediach można zauważyć coraz więcej informacji na temat błędów lekarskich podczas wykonywania operacji, czy przy stawianiu diagnozy. Temat ten przestał być tematem tabu. Ludzie nie boją się i mówiąc o tych błędach, przerywają zasłonę milczenia. Dzięki nagłaśnianiu takich przypadków rośnie świadomość prawna obywateli. Im częściej mówi się o tego typu sprawach, tym więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, jakie przysługują im prawa i czego pacjent może domagać się od lekarza. Wzrost świadomości prawnej prowadzi do tego, że w razie błędów lekarskich, częściej dochodzimy swych roszczeń prawnych na drodze postępowań sądowych.
W ostatnią sobotę w Urzędzie Miasta odbyła się konferencja, której przedmiotem było prawo medyczne. Konferencja została zorganizowana przez Władze Miasta w ramach programu poprawy standardów opieki medycznej i praw pacjenta. Udział w niej wzięli profesjonalni pełnomocnicy, którzy na co dzień występują przed sądami w imieniu pokrzywdzonych pacjentów, lekarze oraz potencjalni pacjenci. W programie omówione zostały prawa pacjenta, roszczenia przysługujące w razie błędów lekarskich oraz sposób ich dochodzenia.

recommended