| Licytacje komornicze kłodzko | Upadłość osoby prywatnej

Licytacje komornicze kłodzko

Upadłość osoby prywatnej

Szansa na wyjście z długów Jeśli w ostatnim czasie nastąpiło znaczne pogorszenie Twojej sytuacji finansowej, zobowiązania zaczynają się piętrzyć, a strach przed komornikiem spędza Ci sen z oczu, to być może właśnie znalazłeś rozwiązanie. Jest nim upadłość osoby prywatnej. Od czasu zmiany przepisów sprzed kilku lat jest to najbardziej optymalny sposób zapanowania nad zadłużeniem, realna […]

Upadłość osoby prywatnej
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Szansa na wyjście z długów

Jeśli w ostatnim czasie nastąpiło znaczne pogorszenie Twojej sytuacji finansowej, zobowiązania zaczynają się piętrzyć, a strach przed komornikiem spędza Ci sen z oczu, to być może właśnie znalazłeś rozwiązanie. Jest nim upadłość osoby prywatnej. Od czasu zmiany przepisów sprzed kilku lat jest to najbardziej optymalny sposób zapanowania nad zadłużeniem, realna szansa na spłacenie ich, a także późniejszą stabilizację finansową.
Upadłość osoby prywatnej to stan, w którym osoba fizyczna (która jednocześnie nie jest przedsiębiorcą) ogłasza swoje bankructwo. W ten sposób redukowane bądź umarzane są jej należności względem instytucji bądź wierzycieli. Oczywiście w wyniku pozytywnego rozpatrzenia wniosku o ogłoszenie upadłości, przez sąd rejonowy, część majątku zostaje sprzedana, aby choć częściowo spłacić zaciągnięte długi. Niemniej jednak, podstawowym założeniem jest, że dłużnik, po zlicytowaniu swojego dobytku nadal ma środki do godnego życia. Także nie wszystkie dobra mogą zostać zajęte, szczegółowe omówienie tego zagadnienia możemy znaleźć w Kodeksie postępowania cywilnego.

zobacz także: http://www.pomysl-na-prezent24.pl

recommended