Zdolność Kredytowa w UK Dla Pracujących Polaków

Staranie się o przyznanie przez bank kredytu UK w każdej sytuacje wiąże się z trudną drogą do przejścia. Jeśli jednak potrzebujmy zaciągnąć kredyt w działalności, to przed nami jeszcze trudniejsze zadanie. Wszystko dlatego, że często osoba, która prowadzi własną działalność gospodarczą , dla banku nie jest godnym zaufania kredytobiorcą. Jest to logiczne. Pracując w firmie mamy stałe i pewne dochody przez co pożyczki dla Polaków w Anglii są bardziej dostępne. Na ich podstawie ustalana jest rata i oprocentowanie kredytu. W przypadku własnej firmy bank nie jest pewny naszych zarobków, gdyż często mogą być skrajnie różne.

Pożyczki dla Polaków w UK

Banki zawsze dokładnie analizują sytuację finansowa osoby ubiegającej się o kredyt. Bardzo podobnie wygląda to w praptaku przyznawania pożyczek przez parabanki. Instytucje muszą mieć faktyczne potwierdzenie, że dana osoba będzie w stanie spłacić raty kredyty w planowanym czasie. Jeśli więc prowadzimy działalność, to bank musi nas dogłębniej przenalizować.

Przejdźmy teraz do konkretów. Zapewne każdego interesuje co dokładnie sprawdza bank w Anglii i jakich dokumentów będzie od nas wymagał aby zaoferować pożyczki od ręki. Pierwsza rzeczą, którą analizuje instytucja finansowa jest nasz dochód. W przypadku prowadzenia firmy niezbędne jest przekazanie informacji o uzyskiwanych dochodach przez dany okres czasu. Zazwyczaj wymagane są dane z 12 miesięcy.

Już tutaj musimy mieć pewność, że nasze dochody są stałe. Niekorzystnie na decyzje o przyznaniu kredytu wpłyną wahania zarobków. Porównując tą kwestię do osoby pracującej na etat, to ma ona o wiele łatwiej. Wystarczy, że przedstawi zarobki z 3 miesięcy.  Kolejną rzeczą, którą należy przekazać są zaświadczenia z Urzędu Skarbowego i ZUS. Czasami ponadto banki wymagają wglądu do wpisów z Księgi Przychodów i Rozchodów. Jeśli komuś zależy na uzyskaniu kredytu, to nie powinien także dopisywać różnych kosztów na rzecz firmy. Jest to jednak częsta praktyka.

Mówi się jeszcze o innych czynnikach, które są ważne przy staraniu się o kredyt jako działalność gospodarcza. Jeżeli rozliczamy się z podatku w formie ryczałtu, to banki często postrzegają nas jako dziwność,, której dochód jest niższy niż 20% przychodów. Ma to miejsce jednak tylko w momencie, gdy nie uwzględniamy kosztów uzyskania przychodu. Są także inne dokumenty o które może poprosić bank. Należą do nich miedzy innymi: zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności lub zaświadczenie o REGON. Czasami wymagana jest nawet umowa spółki. Jeśli natomiast firma jest stosunkowa nowa na rynku, to instytucje dla pewnością proszą o biznesplany. Warto więc zadbać także o ten aspekt.